Chusty tkane długie

Chusty długie to najbardziej uniwersalne chusty rosnące razem z dzieckiem – można w nich nosić zarówno niemowlęta (od urodzenia) jak i starszaki (tutaj nie ma górnej granicy, znam mamy które noszą swoje 3 i 4 latki). Szeroki wachlarz dostępnych możliwości – możemy nosić zarówno z przodu, z boku jak i z tyłu, znajdując wiązanie, które najbardziej nam odpowiada.  

Chusta tkana to długi prostokątny pas bardzo wytrzymałego materiału zazwyczaj zakończony skosem. Dostępne w 4 najpopularniejszych długościach od 3,6 do 5,2 metra. Jeśli zastanawiacie się jaki rozmiar wybrać – zapraszam tutaj. Poza długością chusty różnią się między sobą splotem, gramaturą, domieszkami – tematy są tak szerokie, że każdemu poświęciłam osobny artykuł.

Zastanawiacie się dlaczego chusta długa to najlepszy wybór ?

Po pierwsze, prawidłowo dociągnięta, zapewnia fizjologiczną pozycję oraz stabilizację boczną kręgosłupa maluszka a także przejmuje ciężar dziecka i w większości wiązań równomiernie rozkłada go na rodzicu.

Po drugie mamy wolne ręce i spokojne dziecko – możemy komfortowo spacerować,sprzątać czy napić się kawy.

Kolejną zaletą chust tkanych jest ich stała wartość. Naturalne włókna w solidnym splocie nie zużywają się podczas pracy materiału. Im dłużej chusta jest używana tym bardziej mięknie i staje się milsza w dotyku.

Kolejną rzeczą na którą chciałabym zwrócić uwagę jest wielofunkcyjność 🙂 Z chusty tkanej możemy spokojnie zrobić hamak czy huśtawkę na pobliskim drzewie i korzystać z niej całą rodziną.

Zawiązanie chusty długiej nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać a wprawionym rodzicom zajmuje dosłownie minutę. Jednym nauka dociągania przychodzi z łatwością, inni potrzebują kilku, kilkunastu prób. Pamiętajcie, że w razie wątpliwości zawsze warto zasięgnąć porady doradcy noszenia, który nie tylko przedstawi Wam możliwości, nauczy ale również także da poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Wiele osób skutecznie uczy się z filmów instruktażowych, jednak tylko w bezpośrednim kontakcie doradca chustonoszenia jest w stanie zaproponować wam wiązanie dopasowane do potrzeb czy wychwycić drobne błędy i przyzwyczajenia.