Pościelówka i splot prosty

PRODUKT CHUSTOPODOBNY – POŚCIELÓWKA

Na rynku wtórnym możecie natrafić na chustę długą lub kółkową o splocie prostym tzw. chusta pościelowa. Materiał z którego jest wykonana przypomina zasłonki z pokoju dziecięcego. Charakterystyczną cechą jest brak dwustronności – prawa strona ma nadrukowane wzory a lewa, tylnia, już nie. Tak samo jak w zestawach pościeli sypialnianej 🙂 W przypadku chusty kółkowej w pościelówkach znajdziecie tani i mało wytrzymały plastik.

Co w takim razie spowodowało, że takie podróbki krążą w obiegu ? Jak to często bywa chodzi o pieniądze. Ceny pościelówek są dużo niższe niż chust tkanych – na serwisach sprzedażowych można znaleść takie egzemplarze już w okolicy 30 – 50 złotych. Jednak, z ręką na sercu – w tym wypadku nie warto oszczędzać. Pieniądze będą wyrzucone w błoto.  Pościelówka nie przejmuje ciężaru dziecka, nie odciąża osoby noszącej a jej dociąganie może skutecznie zniechęcić. Materiał o splocie prostym często ma ładne wzorki jednak jest cieńki, sztywny i zdecydowanie gorzej pracuje. Chusty pościelowej nie odsprzedacie także na rynku wtórnym – osoby zorientowane wiedzą, że nie jest to produkt godny polecenia.

Szczególnie na początku warto zainwestować w chustę tkaną splotem skośno-krzyżowym. Celowo użyłam słowa inwestycja – kupując chustę dobrej marki (obojętnie nową czy używaną) inwestujesz swoje pieniądze – w przyszłości z łatwością odsprzedaż ją na rynku wtórnym nie tracąc na tym.