Konsultacje

 

TULISIAKI
akredytowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich
Aleksandra Pawlisiak

 

Zapraszam na konsultacje indywidualne z dojazdem do Waszego domu – doradzam i wprowadzam rodziców w świat noszenia dzieci, masażu Shantala i przyjaznej pielęgnacji.

Podczas konsultacji staram się przekazać Wam dawkę wiedzy i motywacji.  Jestem po to, aby rozwiać wątpliwości i nauczyć Was jak bezpiecznie nosić w chuście czy nosidle.  

Zaproponuję rozwiązanie dopasowane do Waszych potrzeb. Pomogę opanować strach i obawy towarzyszące pierwszym próbom motania, tak abyś po moim wyjściu czuła się pewnie nosząc swoje dziecko. 

Opowiem o rozwoju kręgosłupa, bioderek, prawidłowej pozycji dziecka i rodzica w chuście, pokażę jak ją uzyskać i utrzymać tak, by jak najlepiej wspierać rozwój malucha. Zwrócę uwagę na błędy, dam rady i  techniczne wskazówki.

Najpierw pokażę wiązania na lalce, wyjaśnię i wytłumaczę. Później to Wy będziecie ćwiczyć na lali, a kiedy już opanujecie pracę z chustą, wspólnie zamotamy Waszego malucha 🙂

 

Gdzie?
Konsultacja indywidualna zazwyczaj odbywa się u Was w domu, czyli w miejscu, w którym dziecko czuje się bezpiecznie, a Wy macie wszystko pod ręką (pieluchy, przewijak, jedzenie, smoczek, ciuszki na zmianę).

Kiedy?
Standardowa konsultacja odbywa się kiedy maluch jest już na świecie (ale jeśli chcecie być przygotowani zawczasu, to mam specjalną ofertę dla kobiet w ciąży). Nosić możemy od pierwszych dni życia, jednak to Ty decydujesz, że czujesz się już na siłach. Konsultacja trwa około 2-2,5 godziny, a pierwsze próby to spory wysiłek, dlatego warto dać swojemu ciału czas na regenerację i odpoczynek po porodzie.
Warto zorganizować wszystko tak, aby -jeśli to możliwe- dzień konsultacji nie następował bezpośrednio po szczepieniu, dużej imprezie rodzinnej czy innym, stresującym dla dziecka wydarzeniu – rozdrażniony czy przebodźcowany maluch może nie chcieć współpracować. W takim wypadku lepiej dać mu odpocząć i wybrać dzień, gdzie prawdopodobieństwo buntu będzie mniejsze

O której ?
Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj dzieci najlepiej współpracują rano i w godzinach przedpołudniowych, jednak w ostatecznym wyborze godziny spotkania dostosowuję się do Was i do Waszych możliwości. Jeśli macie już wypracowany względnie stały plan dnia, to warto go wziąć pod uwagę przy ustalaniu terminu konsultacji i wybrać godzinę, w której maluszek zazwyczaj jest wyspany i najedzony. Wiem jednak, że często plany dzieci diametralnie różnią się od planów rodziców Zdaję też sobie sprawę, że sytuacja jest niecodzienna, dostarczamy maluchowi nowych bodźców i dzieci mogą reagować różnie. Podczas całej konsultacji najważniejszy jest komfort dziecka – jeśli będzie ono potrzebowało przerwy na karmienie czy zwyczajne przytulenie, to oczywiście dostosowujemy się do niego.

Czy muszę mieć swoją chustę?
Nie. Całe przygotowanie jest po mojej stronie i przyjeżdżając do Was mam ze sobą wszystko, co będzie nam potrzebne do nauki.  Często rodzice już ją w domu mają – czy to własną, czy pożyczoną i jest to jak najbardziej ok, ale nie jest to absolutnie wymagane, więc  jeśli nie lubisz zakupów w ciemno, nie możesz się zdecydować, nie chcesz zbyt wcześnie wydawać pieniędzy lub po prostu nie wiesz, czy chustonoszenie Wam się spodoba – to żaden kłopot. Zawsze przyjeżdżam na konsultację z całym arsenałem chust. Mam ze sobą różne długości, różne firmy, składy, sploty. Możecie dotknąć, zamotać, porównać i rozwiać wątpliwości, a po konsultacji kupić taką chustę, która będzie najbardziej odpowiadała Waszym potrzebom. Mam ze sobą też specjalne lalki treningowe, więc jeśli w konsultacji biorą udział 2 osoby, to mogą uczyć się jednocześnie. Lalki są też świetnym rozwiązaniem, jeśli dopiero spodziewacie się maluszka, a już wiecie, że będziecie nosić i chcielibyście zawczasu nauczyć się motać, żeby być gotowi od razu, kiedy dziecko przyjdzie na świat

Czy może mi ktoś towarzyszyć?
Jeśli chodzi o obecność męża/partnera – zdecydowanie polecam! Chusty to świetne narzędzie do budowania relacji taty z dzieckiem.  Jeśli zaś tata nie będzie chciał spróbować to jego obecność i tak nam się przyda – będzie mógł zająć się maluchem, podczas gdy Ty będziesz ćwiczyć ruchy na lalce. Jeśli jednak tata nie może być obecny to bez obaw, poradzimy sobie bez niego 🙂

W ofercie mam również konsultacje grupowe. Jeśli masz koleżankę-mamę, Wasze dzieci są w podobnym wieku, i chcecie uczyć się razem – nie widzę przeszkód. Przed konsultacją muszę wiedzieć ile dzieci i rodziców będzie chciało się uczyć.

Czy muszę coś przygotować?
Jeśli chodzi o mnie, to nie – szklanka wody mi w zupełności wystarczy:) Nie sprzątaj specjalnie dla mnie, potrzebny nam będzie jedynie kawałek podłogi. Podczas konsultacji cała nasza uwaga będzie skupiona na dziecku. Na każdym spotkaniu robimy przerwy – Wy zmieniacie pieluchę, karmicie, przebieracie, a ja opowiadam o wiązaniach, chustach, splotach, gramaturach. Komfort dziecka stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.
Na konsultację warto założyć wygodne, nie krępujące ruchów ubrania bez guzików, zamków, cekinów czy innych wystających elementów. Najlepiej sprawdzi się zwykły t-shirt. W przypadku osób z długimi włosami najlepszym wyjściem będzie ich związanie na czas motania – wplątujące się w chustę kosmyki zdecydowanie nie ułatwiają nauki

A co potem?
Nie musisz się martwić, czy wszystko dobrze zapamiętaliście. Po konsultacji pozostajemy w stałym kontakcie. Jeśli pojawią się pytania i wątpliwości, zawsze chętnie służę dalszym wsparciem.

 

OFERTA LOKALNA KONSULTACJE Z CHUSTONOSZENIA
STARGARD , SZCZECIN I OKOLICE

– konsultacje indywidualne
– warsztaty grupowe
– konsultacje koleżeńskie (znajome mamy z dziećmi w podobnym wieku – max. 3 dzieci)
– nauka dla obecnych oraz przyszłych rodziców
– nauka wiązania od podstaw dla początkujących i średnio zaawansowanych
– nauka konkretnego wiązania z przodu lub na plecach
– korekta wiązań
– doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej chusty i wiązania
– dobór odpowiedniego nosidła ergonomicznego
– regulacja nosidła, dopasowanie do konkretnego rodzica / pary rodziców i dziecka
– możliwość bezpiecznego i zdrowego noszenia noworodków oraz starszych dzieci
– bony upominkowe
– dojazd do klienta w cenie konsultacji (w odległości do 50km od Stargardu)
– możliwość wypożyczenia chusty lub nosidła konsultacji
– rabaty na zakup chust, nosideł oraz odzieży do noszenia po konsultacji
– masaż Shantala, masaż antykolkowy – wprowadzenie i nauka masażu niemowląt oraz starszych dzieci w oparciu o relację i więź z rodzicem

Skontaktuj się przez e-mail, telefonicznie lub przez facebook !
Telefon: (+48) 661-212-186
E-mail: tulisiaki@o2.pl
Facebook: Tulisiaki – doradca noszenia Aleksandra Pawlisiak
Instagram: @tulisiaki