O mnie

Cześć! Niezmiernie miło mi Cię widzieć. Pozwól, że się przedstawię.

 

Nazywam się Aleksandra Pawlisiak, jestem Akredytowanym Doradcą Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich, ukończyłam szkolenie w Akademii Noszenia Dzieci.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Pomorze Zachodnie w Chuście oraz Stowarzyszenia Doradców i Edukatorów Noszenia Dzieci SEDNO.
Jestem instruktorem masażu Shantala Plus Dotyk i Więź.
Szkolę się z zakresu pielęgnacji neurorozwojowej i wspierania prawidłowego rozwoju niemowlęcia, jestem na drodze do zostania Promotorem Dobrego Startu Dziecka.
Regularnie poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę, żeby jak najlepiej odpowiadać na Wasze potrzeby.
Pracuję jako doradca udzielając konsultacji indywidualnych na terenie Stargardu, Szczecina i okolic, prowadząc warsztaty grupowe oraz organizuję towarzyskie spotkania dla mam z dziećmi. W chustoświecie aktywnie funkcjonuję od 2018 roku.

Prywatnie jestem żoną i mamą 4-letniej Lidki oraz chustoświrką (jedną nogą na ‘emeryturze’). Cenię sobie kontakt z przyrodą, preferuję aktywne formy spędzania czasu (choć sporty zdecydowanie w formie rekreacyjnej, niż wyczynowej).
Chusty traktuję jako multifunkcjonalny dodatek – często służą mi za kocyk, hamak lub huśtawkę, a najczęściej motam na dworze, w przeróżnych okolicznościach przyrody więc na co dzień ponad zawiłe składy przedkładam prostotę i łatwość pielęgnacji.
Chusta niejednokrotnie pomagała nam w codzienności z nieodkładalnym ‘hajnidem’, ratowała nasze ręce w fazach wózkobuntu, koiła przy bólach brzuszka czy ząbkowaniu, ułatwiała spacery na łonie natury i umożliwiała wypady w miejsca niedostępne dla wózków.
W moim stosie panuje artystyczny nieład i próżno doszukiwać się w nim jakiejkolwiek spójności. Przy dobieraniu chust kieruję się przede wszystkim względami wizualnymi, hołdując zasadzie, którą sama nazywam #teammiszmasz , a którą idealnie ilustruje powiedzenie „każda z innej parafii”. U mnie jest kolorowo i różnorodnie, a chusty i wiązania lubię często zmieniać i dobierać do stylizacji, aury lub nastroju (i lubię mieć w tym wybór, stąd też moje zamiłowanie do różnorodnych wykończeń wiązań).
Szybko się nudzę, więc stale dążę do tego, żeby zgłębiać, odkrywać, poznawać, ciągle się rozwijać i uczyć. Niczego nie robię ‘na pół gwizdka’, jeśli się w coś angażuję to całą sobą.
Mam nadzieję, że zdołam zarazić Cię moją pasją i zostaniesz z nami na dłużej <3

Strona wchuście.pl została stworzona z miłości do chust. Mam nadzieję, że trafią tutaj zarówno świeżo upieczeni rodzice, którzy szukają wsparcia i rzetelnych informacji o chustonoszeniu, jak i doświadczone chustoświrki, a nawet stęsknione chustoemerytki. Chcemy dzielić się z Wami naszą pasją, pokazywać piękno bliskości i propagować tworzenie silnej więzi rodziców z dzieckiem. Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ na stronie spotkacie wpisy zaprzyjaźnionych Chustoświrek piszących pod pseudonimami i zdjęcia lokalnych fotografów.