Gdzie kupić chustę

Decyzja zapadła – chcę nosić. Mam/będę mieć dziecko, ale nie mam chusty. Co zrobić?

Jest kilka sposobów wejścia w posiadanie chusty 🙂 Jeśli do chustowania zaraziła nas koleżanka/przyjaciółka/ktoś z rodziny, zawsze istnieje opcja pożyczenia od niej chusty.  A jeśli chcemy mieć taką swoją, na własność ?

Po pierwsze można kupić nową chustę od producenta. Najbardziej popularnymi polskimi producentami chust są: Little Frog, Lenny Lamb, Natibaby, Coccolare oraz Luna Dream. Chusty można kupować również w butiku Sling Store, poprzez ich facebookowy profil. Możecie zajrzeć na strony oferujące chusty różnych producentów np. carrylove.pl. O tym jak wybrać pierwszą chustę możecie poczytać w poradniku >tutaj<

Chusty czasem występują w ograniczonych ilościach, wszystkie są opisane gramaturą oraz składem (zapraszamy do poradnika po więcej szczegółów na ten temat). Ceny nowych chust zaczynają się od ok. 130 zł.

Ja swoją pierwszą chustę nabyłam na drodze licytacji, na pewnym bardzo znanym portalu handlowym na literkę a 😉 Miałam zero praktyki, jedynie jakąśtam teorię, że dla początkującej mamy najlepszy pasiak, splot skośno-krzyżowy i uniwersalna długość 4,6 m (o tym jak wybrać pierwszą chustę pisałyśmy w poradnikuł). Wylicytowałam wtedy chustę Little Frog Fluoryt. Nie wiedziałam, że pierwszą chustę można kupić również poprzez Facebook, nie należałam wtedy do żadnej grupy chustowej…

Można zacząć więc tak jak ja 😉 Co prawda w/w portal nie jest najlepszym miejscem do kupowania używanych chust, bo jest tam niewielki wybór, a co za tym idzie wyższe ceny. Ponadto sprzedający musi zapłacić prowizję od sprzedaży, ceny nowych chust są zatem wyższe niż na stronach producentów.

Kolejnym miejscem wartym przejrzenia przy szukaniu chusty jest olx. Tam znajdziemy chusty używane. Zaleca się kupowanie chust jedynie z odbiorem osobistym.

Wspomniałam o sprzedażowych grupach na Facebook. Pomijając lokalne grupy, gdzie czasem można trafić naprawdę niezłą perełkę chustową, jest kilka grup sprzedażowych dedykowanych chustom. Są to:

  • Chusty na każdą kieszeń – tu kupicie (lub sprzedacie, ale o tym będzie inny artykuł) chusty do 300 zł. Na początku wydawało mi się, że cena 300 zł za chustę to mnóstwo pieniędzy, jak się później okazało, to dolna granica ich wartości;
  • Tania chusta i nie tylko – grupa sprzedażowa dla chust do wartości 500 zł;
  • Chusty-sprzedam/kupię/zamienię – najbardziej chyba popularna grupa chustowo-handlowa o zasięgu ogólnopolskim. Tu napotkacie chusty o wartości nawet do kilku tysięcy złotych;
  • Chustoświrki b/s/t – znacznie mniej rozpowszechniona grupa sprzedażowa, jednak prawdziwe perełki są właśnie tutaj 🙂

Każda grupa sprzedażowa na Facebook ma oczywiście przypisaną do siebie grupę dyskusyjną (Chusty na każdą kieszeń oraz Chustoświrki b/s/t podlegają pod Chustoświrki, dwie pozostałe pod Chusty Polska – nosimy wiążemy motamy). Każda z tych grup ma też własny system feedbackowy, gdzie oceniany jest poziom przeprowadzonej na grupie transakcji kupna/sprzedaży. Pozytywny feedback jest swego rodzaju zabezpieczeniem transakcji, tak jak system komentarzy na portalu allegro.

Oprócz ogólnych grup sprzedażowych, mamy także grupy dedykowane poszczególnym producentom chust, np. Lenny Lamb, Didymos, Sensimo. Praktycznie każdy producent chust, zarówno budżetowych, jak i HE (słownik chustowy). Każdy producent od czasu do czasu organizuje nowe wypusty chust – często połączone z powstaniem grupu pre-orderowej oraz losowaniem prawa do zakupu. Zazwyczaj na takie chusty czeka się dłużej, ale wychodzą one w bardzo limitowanych ilościach i mamy częściowy wpływ na ich wygląd.

 

 

Myślę, że wyczerpałam temat, ale chętnie usłyszę, gdzie Wy kupujecie swoje chusty?

MaRyśka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *