Chustodepresja

Każdy miewa gorsze dni. Czy to spowodowane problemami, chorobą, czy pogodą. Czasem bez żadnego konkretnego powodu jest nam smutno, jesteśmy apatyczne i na nic nie mamy ochoty… Klinicznie, gdy stan ten trwa dłużej niż dwa tygodnie, nazywamy go depresją. Najczęściej pojawia się jesienią i zimą i jest związany najczęściej z brakiem słońca. Ale czym w takim razie jest chustodepresja?
Chustodepresja przejawia się ogólną niechęcią do chust. Może być stanem przejściowym lub permanentnym. Przejściowy najczęściej wynika z braku środków na zakup nowej chusty, gdy nasze własne już się opatrzyły. Często do chustodepresji przyczyniają się wiszące długo na stronach sprzedażowych nasze ukochane chusty. Im dłużej ich nie możemy sprzedać, tym gorszy mamy nastrój, tym mniej je lubimy. Inne chustomamy robią stripy, a nam coraz bardziej przykro, bo ani nie możemy rozbierać się z nowych chust… eh… 😢 Permanentna chustodepresja może wynikać ze zbliżającej się chustoemerytury… Nasz mały do tej pory bobas coraz częściej, albo już zawsze, wybiera nogi, a my patrzymy, wpierw tęsknym, potem już smutnym, a na końcu niechętnym wzrokiem na piętrzący się stos chust.
Chustodepresja nie jest oczywiście prawdziwą depresją, choć jeśli chusty są dla kogoś całym światem, to może być początkiem tej realnej i namacalnej choroby. Jak się leczyć z chustodepresji? Przede wszystkim: wyluzować. Odpuścić. Wyłączyć fejsbuka. Gdy nadal nosimy, odświeżyć trochę wizerunek naszych chust, nauczyć się nowych wiązań, może wykorzystać kółka. Gdy nie nosimy, ładnie poskładać swoje chusty, schować w bezpieczne miejsce, z daleka od małych dziecięcych rączek i, przede wszystkim, moli i… znaleźć sobie inne hobby. Książka. Fotografia. Sport. Nawet robótki ręczne  Wszystko co zajmie nam głowę i czas do tej pory poświęcany chustom.
A co jeśli nie umiemy zrezygnować z chust i całej związanej z nimi otoczki? Alternatywą dla noszenia jest wykorzystywanie chust do przeróżnych uszytków: smycze, torebki, torby na zakupy, okładki na książeczki zdrowia, saszetki… słowem wszystko! Co bardziej zdolne dziewczyny szyją ubranka dla dzieci Możliwości jest mnóstwo!
A wiecie co najlepiej chroni przed chustodepresją? Grupa sprawdzonych i najukochańszych chustomam! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *